Grupi ettevõtetest / Uudised / Technobalt osaleb Robotexil 4.-6. detsembril

Technobalt osaleb Robotexil 4.-6. detsembril

4. - 6. detsembrini toimub TTÜ Spordihoones taas rahvusvaheline robotivõistlus Robotex 2015. Üritus toimub juba viieteistkümnendat korda ning juubelihõnguline võistlus saab olema suurem kui eales varem. Üritus toimub kolmel päeval, reedest pühapäevani. Võistlusalade arv on kasvanud lausa 17-ni. Tänavusele Robotexile on registreerunud 1400 robotiehitajat 650 robotiga. TTÜ Spordihoonesse oodatakse kolmel päeval kokku ligikaudu 15 000 pealtvaatajat.

Technobalti boxist leiate eest "Projekteerimise džungli", kus on kõigil projekteerimishuvilistel võimalik navigeerida 3D-vaates meie viimaste suuremahuliste projektide projekteerimisjooniste keskkonnas.

Tegemist on Põhja-Euroopa suurima robotivõistlusega, mis on seadnud omale eesmärgiks kasvada aastaks 2020 Euroopa suurimaks. Tänavusel Robotexil võistlevad robotid omavahel nii jalgpallis, sumos, veerallis, joonejärgimises, merepäästes kui ka labürindi läbimises.

Lisaks robotivõistlustele on toimumas ka suur Tehnoloogianäitus, kus erinevad ettevõtted on väljas oma innovaatilisemate lahendustega. Muuhulgas näeb tööstusroboteid, transpordiroboteid, koduroboteid, eestlaste arendusi sõjatööstusele, droone, 3D printereid ja palju muud põnevat. Näiteks on igal ühel võimalus teha enda kehast termopilt. Veel viiakse ürituse raames läbi õpetlikke töötubasid igas vanuses huvilistele ning samuti on spordihoonesse välja pandud valik Robotexi raames korraldatavate loovate konkursside töid.

Robotex on TASUTA kogupereüritus, mis toimub 4. - 6. detsembrini TTÜ Spordihoones!